Sino

Naujienos

—————————————————————————————————————————2022————————————————————————————————————————-

Viskis ir Slyvų brendis – pagaliau nusprendėme pristatyti  mūsų  naujus distiliuotus ir brandintus  produktus. Pirmą bandomąją  partiją išleidome labai mažą – vos po keliasdešimt butelių. Kadangi dar nėra galutinės išvaizdos koncepcijos, nusprendėme panaudoti po ranka esančias medžiagas. Etiketės laikinos, spausdintos paprastu spausdintuvu su keičiama informacija, buteliai prieinami pirkti mažais kiekiais, kapsulės ir kamščiai iš jau naudojamų kituose produktuose  atsargų.  Planuojame kas kelis mėnesius išpilstyti nedideles partijas, nelaukdami  pilnos produktų brandos, ir supažindinti jus, kaip laiko įtakoje keičiasi gėrimų skonio ir  juslinės savybės. Tad turėsime pakankamai laiko apsispręsti ir pasiruošti galutiniam produktų išvaizdos  konceptui. Manome, kad  Lietuvoje yra nemažai tuo besidominančių žmonių, ir bus labai įdomu kartu stebėti  šį procesą..

Pristatome du skirtingus viskius: 18 mėnesių brandos salyklinį ir visai jauną 4 mėnesių brandos grūdinį.

Pradžioje išbandėme lietuviškus ir užsienietiškus salyklinius grūdus, jų mišinius, bet, neturint patirties,  sunku buvo susidaryti nuomonę, tad tiesiog supylėme distiliatą  į ąžuolines statines ir perėjome prie išskirtinai lietuviško produkto paieškos. Sprendimas – grūdinis viskis iš Lietuvoje išaugintų miežių.

  1. Jaunas grūdinis viskis iš Lietuvoje išaugintų miežių: branda 4 mėnesiai ąžuolo statinėse iš po mėlynių vyno (supilstėme 2022 gegužės mėn.), skonyje ilgai išliekantis, turtingas, grūdiniams viskiams būdingas aromatas, juntamos saldžių vaisių, jaunos žolės pieniškos natos, kurios tikrai keisis produktui bręstant. Spalva sodri, su raudonu atspalviu (šiam viskiui statinės buvo neskalautos po mėlynių vyno), primenanti vyšnios medieną. Stiprumas 40%, talpa 500ml.
  2. Maišytas viskis: branda 18 mėnesių, panaudojome savo salyklinius distiliatus (tarp kurių yra dūminio-durpinio) ir grūdinį, sumaišydami lygiomis dalimis. Skonis solidus, pilnas, ilgai išliekantis burnoje, juntamos vaisių, salstelėjusio dūmo bei medžio užuominos. Poskonis subalansuotas, minkštas. Spalva gintarinė (statinės buvo skalautos po mėlynių vyno). Stiprumas 40%, talpa 500ml.
  3. Slyvų brendis: jei atvirai, tai Lietuvoje augančių slyvų savybės nustebino, tikrai nesitikėjome tokio rezultato. Branda naujose ąžuolo statinėse – 4 mėnesiai, skonis salstelėjęs, minkštas, subalansuotas, ilgai išliekantis burnoje,  skonyje jaučiami slyvos kauliukai, aromate džiovintos slyvos, ąžuolo natos. Spalva šviesaus gintaro. Stiprumas 40%, talpa 500ml.

Šiuos tris produktus nusprendėme pardavinėti tik mūsų internetinėje parduotuvėje ir savo fizinėje  parduotuvėje  „Lietaus Sodai“ Zarasuose, Vytauto g.10.

Paragauti galima mūsų rengiamuose stipriųjų gėrimų degustacijose arba  mūsų restoranuose Zarasuose: Vytauto g. 10, o vasarą ir Bukonto g.11. („Undinė“).

                                                                                                                                                                                           Gintaras Sinkus                2022 gegužė

—————————————————————————————————————————2021————————————————————————————————————————-

Norėčiau pristatyti penkis naujus Premium klasės stipriuosius mūsų  gėrimus, už kurių kokybę esu visiškai ramus, padarėme viską: spiritas perdistiliuotas mūsų variniais distiliatoriais, skoniui ir aromatui išgauti reikalingos  uogos, žolelės, riešutai, kankorėžiai,  kiti ingredientai natūralūs, puikios kokybės, nenaudota jokių dirbtinų skonio ar kvapo aromatizatorių.

Apie pusantrų metų užtruko šios išvaizdos kūrimas – tinkamo butelio paieška, minimalistinis etiketės dizainas, lyg ir smulkmenų šlifavimas, daug techninių sprendinių, rankų darbo, sudedant akcentus, bet, atrodo, viskas – pateikiame jums naują mūsų stipriųjų gėrimų seriją.

 

Pateikti gėrimų  skoniai originalūs, manau, tikrai bus atpažįstami  iš daugelio panašių gėrimų, pavyzdžiui, panaudoti degtinės aromatui žalius pušų kankorėžius kilo ragaujant dukros išvirtą kankorėžių uogienę, juodalaukių balzamo pradžia nuo Juodalaukių kaimo (kuriame mes įsikūrę) pavadinimo, tai pirmiausia mintis, kad gėrimas turi būti juodas, o paskui skonio paieška. Džinas – klasika, kadagio uogos šventa, bet pasistengėme įvairių botaninių augalų, uogų ir vaisių pagalba suteikti  savitus  skonius, kurie, tikimės, atras savo gerbėjų. Kaip ir su vynais, siūlome jums mūsų manymu geriausią skonių paletę, ar tai pasitvirtins, išspręs laikas, o ateityje labai laukiame jau brandinamų  ąžuolo statinėse gėrimų, labai smalsu, kaip pasirodys viskis iš Lietuvoje išaugintų  grūdų ar obuolinė (kalvadosas) iš senųjų veislių antaninių obuolių, palaukime kartu.

                                                                                           Gintaras Sinkus      2021